Донецька область – політико-адміністративна карта

Донецька область - політико-адміністративна карта«Донецька область -  політико-адміністративна карта»

Скачать лист № 1

Скачать лист № 2

Скачать «Карты областей и городов Украины» бесплатно, а также скачать много других карт можно в нашем архиве карт

Донецька область утворена 2 липня 1932 року. Площа області становить 26,5 тис. кв. км (4,1% площі території України). Населення - 4 297,3 тис. осіб (на 1.01.2015 р.).

Протяжність області з півночі на південь - 240 км, із заходу на схід - 170 км.

Межує на сході з Росією, на північному сході - з Луганською, на північному заході - з Харківською, на заході - з Дніпропетровською, на південному заході - із Запорізькою областями, а на півдні омивається Азовським морем.

Адміністративний устрій. Центр області - місто Донецьк (на 1.01.2015 р. - 936 257  мешканців).

До складу області входять: 18 районів, 28 міст обласного значення, 24 міста районного значення, 131 селище та 1118 сільських населених пунктів.

Відповідно до пункту 29 частини першої статті 85 Конституції України, пункту 8 статті 7 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", враховуючи пропозиції, подані органами місцевого самоврядування, та рекомендації Українського інституту національної пам’яті, Верховна Рада України постановила "Перейменувати окремі населені пункти та райони у Донецькій області"

До перейменування

Підпорядкування

Перейменовано

Артема с. Криворізької сільської ради Добропільського району с. Надія
Артемівка с. Костянтинівського району с. Софіївка
Артемівськ м. Артемівський район  на Бахмутський район м. Бахмут
Войкове с. Новозар’ївської сільської ради Старобешівського району с. Кам’яне
Войкове смт Троїцько-Харцизької селищної ради Харцизької міської ради смт Благодатне
Войковський смт Амвросіївського району смт Копані
Володарське смт Володарського району смт Нікольське
Володарського с-ще Многопільської сільської ради Амвросіївського району с-ще Верхньоосикове
Воровське с. Новозар’ївської сільської ради Старобешівського району с. Верхокам’янка
Горького с-ще Кіровської селищної ради Дзержинської міської ради с-ще Дачне
Дзержинськ м. м. Торецьк
Дзержинське с. Саханської сільської ради Новоазовського району с. Азов
Дзержинське с-ще Тернівської сільської ради Краснолиманського району с-ще Мирне
Димитрова с. Розсипненської сільської ради Шахтарського району с. Відродження
Ілліча с. Костянтинівського району с. Іллінівка
Іллічівка с. Криволуцької сільської ради Краснолиманського району с. Озерне
Іллічівське с. Першотравневого району с. Покровське
Калініна с-ще Мар’янівської сільської ради Старобешівського району с-ще Манжиків Кут
Калініна с-ще Артемівського район с-ще Калинівка
Калініне с. Коньковської сільської ради Тельманівського району с. Білокриничне
Калініне с. Сергіївської сільської ради Красноармійського району с. Калинівка
Калініне с. Волноваського району с. Калинове
Карла Маркса с. Піддубненської СР Великоновосілківського р-ну с. Мирне
Карло-Марксове с-ще Єнакієвської міської ради с-ще Софіївка
Кірове с. Різниківської СР Артемівського р-ну с. Свято-Покровське
Кірове с. Кальчицької сільської ради Володарського району с. Келерівка
Кірове с-ще Мар’янівської сільської ради Старобешівського району с-ще Верезамське
Кіровськ смт Краснолиманського району смт Зарічне
Кіровське с. Волноваського району с. Діанівка
Кіровське м. м. Хрестівка
Комсомольське м. Старобешівського району м. Кальміуське
Комунарівка с. Старобешівського району с. Сарабаш
Котовського с-ще Благодатнівської сільської ради Амвросіївського району с-ще Калинове
Красний Лиман м. м. Лиман
Красний Октябр смт Нижньокринської селищної ради Совєтської районної в місті Макіївка ради смт Липське
Красний Октябр с. Мічурінської сільської ради Тельманівського району с. Майорове
Красний Партизан с-ще Верхньоторезької селищної ради Ясинуватського району с-ще Бетманове
Красний Пахар с. Луганської селищної ради Артемівського р-ну с. Воздвиженка
Красноармійське с. Новоазовського району с. Хрещатицьке
Красноармійське с. Черкаської селищної ради Слов’янського району с. Новоселівка
Леніна с. Шилівської сільської ради Добропільського району с. Мирне
Леніне с. Удачненської селищної ради Красноармійського району с. Молодецьке
Ленінське с. Новоіванівської сільської ради Амвросіївського району с. Верхньоєланчик
Ленінське с. Саханської сільської ради Новоазовського району с. Ужівка
Ленінське с. Новокатеринівської сільської ради Старобешівського району с. Любівка
Ленінське с. Петрівської сільської ради Красноармійського району с. Григорівка
Луначарське с. Новоекономічної селищної ради Красноармійського району с. Федорівка
Новопетрівське с. Благодатнівської сільської ради Амвросіївського району с. Садове
Новопетрівське с. Олексіївської сільської ради Амвросіївського району с. Вільхівчик
Октябр с. Красноармійської сільської ради Новоазовського району с. Верхньошироківське
Октябр с-ще Великоновосілківської селищної ради Великоновосілківського р-ну с-ще Благодатне
Октябрське с. Моспинської міської ради Пролетарської районної в місті Донецьку ради с. Кисличе
Октябрське с. Коньковської сільської ради Тельманівського району с. Олександрівське
Октябрське с. Мічурінської сільської ради Тельманівського району с. Чирилянське
Октябрське с-ще Великоновосілківського району с-ще Керменчик
Октябрське с. Волноваського району с. Стрітенка
Октябрське с. Тополинської сільської ради Володарського району с. Криничне
Октябрське с. Черкаської селищної ради Слов’янського району с. Маячка
Перше Травня с-ще Кіровської селищної ради Дзержинської міської ради с-ще Озарянівка
Петрівське с. Корсунської селищної ради Єнакієвської міської ради с. Кринички
Петрівське с. Октябрської сільської ради Волноваського району с. Петрівка
Петрівське с. Золотоколодязької сільської ради Добропільського району с. Петрівка
Петрівське с. Васюківської сільської ради Бахмутського району с. Пазено
Пролетарське смт Гірницької районної в місті Макіївка ради смт П’ятипілля
Радянське с. Михайлівської сільської ради Тельманівського району с. Лавринове
Рози Люксембург с. Новоазовського району с. Олександрівське
Свердлове смт Пролетарської селищної ради Гірницької районної в місті Макіївка ради смт Холодне
Тельманове с-ще Тельманівський район на Бойківський с-ще Бойківське
Торез м. м. Чистякове
Урицьке с. Нововодянської сільської ради Добропільського району с. Весна
Червона Зірка с. Комарської сільської ради Великоновосілківського району с. Зірка
Червоний Жовтень с-ще Первомайської селищної ради Сніжнянської  міської ради с-ще Балка
Червона Україна с. Комишутської сільської ради Першотравневого району с. Українка
Юнокомунарівськ м. Єнакієвської міської ради м. Бунге