Луганська область – політико-адміністративна карта

Луганська область - політико-адміністративна картаСкачать «Луганська область - політико-адміністративна карта»

Скачать «Карты областей и городов Украины» бесплатно, а также скачать много других карт можно в нашем архиве карт

Луганська область

  • Дата утворення -  3 червня 1938 року
  • Центр - м Луганськ
  • Територія (тис. кв. км) - 26,7
  • Населення (тис. осіб) - 2540,191
  • в тому числі: міське - 2 183 454,  сільське - 356,737

Віддаль від центра до Києва в км: залізницею - 900,  шосейними шляхами - 860.

Число адміністративно - територіальних одиниць:

  • районів                                       -  18
  • районних рад                           -  17
  • міст обласного значення     -  14
  • міських рад                              -  37
  • районів у містах                     -  4
  • районних рад у містах         -   4
  • міст районного значення   -   23
  • селищних рад                        -   87
  • селищ міського типу            -  109
  • сільських рад                         -   198
  • міських об’єднаних територіальних громад                 - 0
  • міських рад об’єднаних територіальних громад         - 0
  • селищних об’єднаних територіальних громад            -  2
  • селищних рад об’єднаних територіальних громад    -  2
  • сільських об’єднаних територіальних громад              - 0
  • сільських рад об’єднаних територіальних громад      - 0
  • населених пунктів -   926, в тому числі: міських -   146,  сільських -   780

Відповідно до пункту 29 частини першої статті 85 Конституції України, пункту 8 статті 7 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", враховуючи пропозиції, подані органами місцевого самоврядування, та рекомендації Українського інституту національної пам’яті, Верховна Рада України постановила "Перейменувати окремі населені пункти та райони у Донецькій області".

Перелік перейменованих населених пунктів:

До перейменування   Підпорядкування   Перейменовано
Артема с. Запорізької селищної ради Краснолуцької міської ради с. Жереб’яче
Артемівка с.  Сватівського району с. М’ясожарівка
Артемівськ м. Перевальського району м. Кипуче
Бірюкове смт Свердловського району смт Криничне
Вахрушеве м. Краснолуцької міської ради м. Боково-Хрустальне
Володарськ смт Свердловської міської ради смт Ведмеже
Дзержинське с. Новострільцівської сільської ради Міловського району с. Березове
Дзержинське с-ще Олександрівської міської ради Артемівської районної у місті Луганську ради с-ще Зразкове
Дзержинський смт Ровеньківської міської ради смт Любимівка
Енгельсове смт Краснодонської міської ради смт Буран
Жовтневе с. Коломийчиської сільської ради Сватівського району с. Джерельне
Іллічівка с. Троїцького району с. Зайцеве
Індустріальне с. Кремінського району с. Півневе
Калинівка с.  Сватівського району с. Сторожівка
Калініне с. Троїцького району с. Джерельне
Калінінський смт Свердловської міської ради смт Кундрюче
Карла Лібкнехта с. Волнухинської сільської ради Лутугинського району с. Мар’ївка
Кіровськ м.   м. Голубівка
Комсомолець с-ще Білоріченської селищної ради Лутугинського району с-ще Кам’яний Пласт
Комсомольський с-ще Петрівської сільської ради Сватівського району с-ще Лагідне
Комсомольський смт Свердловської міської ради смт Дубове
Комуна с. Марківського району с. Деркулове
Красна Зоря с. Малоіванівської сільської ради Перевальського району с. Чорногорівка
Красна Чапліївка с. Троїцького району с. Чапліївка
Красний Колос с.  Ровеньківської міської ради с. Лобівські Копальні
Красний Луч м.   м. Хрустальний
Красний Луч с. Родаківської селищної ради Слов’яносербського району с. Мамушеве
Краснодон смт Краснодонської міської ради смт Тепле
Краснодон м.   м. Сорокине
Леніна смт Врубівської селищної ради Лутугинського району смт Марія
Ленінське смт Свердловської міської ради смт Вальянівське
Лотикове смт Слов’яносербського району смт Іванівське
Орджонікідзе с-ще Верхньошевирівської сільської ради Краснодонського району с-ще Нижня Шевирівка
Пархоменко с. Краснодонського району с. Макарів Яр
Первомайськ с. Сватівського району с. Травневе
Петрівка с.  Сватівського району с. Коржове
Петрівка смт  Станично-Луганського району смт Петропавлівка
Петрівське с. Кремінського району с. Греківка
Петрівське с.  Сватівського району с. Вестатівка
Петровське м. Краснолуцької міської ради м. Петрово-Красносілля
Піонерське с.  Станично-Луганського району с. Суходіл
Пролетарський смт Ровеньківської міської ради смт Картушине
Радгоспний с-ще Новопсковського району с-ще Зелений Гай
Радгоспний с-ще Верхньошевирівської сільської ради Краснодонського району с-ще Малокалинове
Радгоспний с-ще Селезнівської селищної ради Перевальського району с-ще Селезнівське
Радянське с. Сімейкинської селищної ради Краснодонського району с. Горіхова Балка
Розівка с.  Сватівського району с. Андріївка
Свердловка с.  Райгородської сільської ради Сватівського району с. Новоєгорівка
Свердловка с. Нижньодуванської селищної ради Сватівського району с. Твердохлібове
Свердловськ м.   м. Довжанськ
Стаханов м.   м. Кадіївка
Фрунзе смт Слов’яносербського району смт Сентянівка
Чапаєвка с. Пролетарської селищної ради Ровеньківської міської ради с. Залізничне
Червона Діброва с-ще Кремінського району с-ще Діброва
Червона Зірка с. Великоцької сільської ради Міловського району с. Рання Зоря
Червона Зоря с. Міловського району с. Шелестівка
Червоний Жовтень с. Дяківської сільської ради Антрацитівського району с. Леонове
Червоний Жовтень с.  Станично-Луганського району с. Сотенне
Червоний Прапор с-ще Перевальського району с-ще Старе
Червоноармійське с-ще Білокуракинського району с-ще Мирне
Червоногвардійське смт Кіровської міської ради смт Криничанське
Червонопартизанськ смт Свердловської міської ради смт Вознесенівка
Червонопартизанськ м. Свердловської міської ради м. Вознесенівка
Ювілейне смт Артемівської районної у місті Луганську ради смт Катеринівка
    Краснодонський район на Сорокинський    
    Свердловський район на Довжанський район    

Відомості про райони: 

Найменування

району

Територія

в тис. кв. км

Число рад Число населених пунктів
міських селищних сільських міст селищ

міського

типу

сільських

населених

пунктів

Антрацитівський 1,7     6    8     6    36
Біловодський 1,6     1   13     1    32
Білокуракинський 1,4     1   6     1    27
Довжанський 1,1     1    6     1    29
Кремінський 1,6     1     1   16     1     1    36
Лутугинський 1,1     1     7    8     1     8    36
Марківський 1,2     1    8     1    33
Міловський 1     1    7     1    28
Новоайдарський 1,5     1     1   16     1     1    45
Новопсковський 1,6     1   14     1    32
Перевальський 0,8     3     8    4     3     9    24
Попаснянський 1,3     3    11    3     3    11    30
Сватівський 1,7     1     1   17     1     1    57
Слов'яносербський 1,1     1     5    7     1     5    40
Сорокинський 1,4     5   10     6    52
Станично-Луганський 1,9     2   16     2    47
Старобільський 1,6     1   21     1    58
Троїцький 1,6     1   17     1    58

Віддаль від районних центрів до найближчої залізничної станції і до обласного центру

Найменування районного центру

Найменування найближчої залізничної станції Віддаль до найближчої залізничної станції в км

Віддаль до обл. центру шосейними шляхами в км

м. Антрацит Антрацит -    77
смт Біловодськ Старобільськ    56    92
смт Білокуракине Білокуракине     3   128
м. Довжанськ Довжанська -    78
м. Кремінна Кремінна -   132
м. Лутугине Лутугине -    27
смт Марківка Старобільск    70   125
смт Мілове Старобільськ   100   142
смт Новоайдар Новий Айдар     3    58
смт Новопсков Старобільськ    36   135
м. Перевальськ Алчевськ     7    45
м. Попасна Попасна -    90
м. Сватове Сватове -   160
смт Слов'яносербськ Зімогір'я    13    35
м. Сорокине Краснодон     7    51
смт Станиця Луганська Кіндрашівська     2    23
м. Старобільськ Старобільськ -    95
смт Троїцьке Лантратівка     2   220

Міста обласного значення 

Найменування міста

Райони

міста

Число рад Число населених пунктів
міських селищних сільських міст селищ міського типу

сільських населених пунктів

Алчевськ
Антрацит     6     6     7
Брянка     1     5
Голубівка     2     2     2
Довжанськ     1     5     1     6     7
Кадіївка     2     2
Лисичанськ     2     2
Луганськ     1     1     1     1     2
Артемівський     1     1     1     1     2
Жовтневий
Кам'янобрідський
Ленінський
Первомайськ
Ровеньки     7    1    10    13
Рубіжне
Сєвєродонецьк     2     4     6
Сорокене     2     5     2     8     4
Хрустальний     3     4     3     8    11

Міста районного значення

Найменування

міста

Рік відне-сення до категорії міст Адміністра-тивне значення Найменування району, до якого входить або ради, у віданні якої знаходиться Найменування найближчої залізничної станції

Віддаль до неї  в км

Алмазна 1977 Стахановська міська рада Стаханов     2
Боково-Хрустальне 1963 Краснолуцька міська рада Браунівка     5
Гірське 1938 Попаснянський район Шипилове     4
Зимогір'я 1961 Слов'яносербський район Зимогір'я -
Золоте 1938 Попаснянський район Мар"ївка     4
Зоринськ 1963 Перевальський район Мануйлівка -
Ірміно 1977 Стахановська міська рада Теплогірськ     2
Кипуче 1961 Перевальський район Кипуча -
Кремінна 1938 районний центр Кремінський район Кремінна -
Лутугине 1960 районний центр Лутугинський район Лутугине -
Міусинськ 1965 Краснолуцька міська рада Красний Луч    10
Молодогвардійськ 1961 Краснодонська міська рада Сімейкине Нове     3
Новодружеськ 1963 Лисичанська міська рада Насвітевич     3
Олександрівськ 1961 Артемівська районна у місті Луганську рада, м Луганськ Луганськ     9
Перевальськ 1964 районний центр Перевальський район Алчевськ     7
Петрово-Красносілля 1963 Краснолуцька міська рада Петровеньки     7
Попасна 1938 районний центр Попаснянський район Попасна -
Привілля 1963 Лисичанська міська рада Рубіжне    10
Сватове 1938 районний центр Сватівський район -
Старобільськ 1938 районний центр Старобільський район Старобільськ -
Суходільськ 1972 Краснодонська міська рада Краснодон -
Червонопартизанськ 1960 Свердловська міська рада Красна Могила -
Щастя 1963 Новоайдарський район Городній     4

Селища міського типу

Найменування селища

Рік відне-сення до категорії смт Адмі-ністра-тивне значення Найменування району, до якого входить або ради, у віданні якої знаходиться Найменування найближчої залізничної станції

Віддаль до неї  в км

Байрачки 1959 Перевальський район Баронська     2
Біле 1938 Лутугинський район Збірна     3
Біловодськ 1957 районний центр Біловодський район Старобільськ    45
Білогорівка 1958 Попаснянський район Насвітевич     9
Білокуракине 1957 районний центр

адмін. центр ОТГ

Білокуракинський район

 

Білокуракинська селищна об’єднана територіальна громада

Білокуракине     3
Білолуцьк 1960 Новопсковський район Солідарна    40
Білоріченський 1957 Лутугинський район Збірна     4
Боково-Платове 1938 Антрацитівська міська рада Антрацит     7
Борівське 1938 Сєвєродонецька міська рада Переїзна     9
Бугаївка 1938 Перевальський район Алчевськ    13
Буран 1938 Краснодонська міська рада Сімейкине    10
Вальянівське 1938 Свердловська міська рада Вальяновський
Ведмеже 1938 Свердловська міська рада Ізотове     2
Великий Лог 1938 Сорокинський район Сімейкине    12
Великокам'янка 1969 Ровеньківська міська рада Дар'ївка     5
Вергулівка 1959 Брянківська міська рада Баронська     4
Верхній Нагольчик 1938 Антрацитівська міська рада Антрацит     5
Вовчоярівка 1938 Попаснянський район Лоскутівка     5
Воронове 1958 Сєвєродонецька міська рада Переїзна    10
Врубівка 1963 Попаснянський район Венгерівка     3
Врубівський 1938 Лутугинський район Врубівка     1
Ганнівка 1965 Брянківська міська рада Стаханов     4
Георгіївка 1938 Лутугинський район Коноплянівка     2
Гірне 1938 Краснодонська міська рада Встрєчна-Донецька     4
Гірник 1969 Ровеньківська міська рада Картушине    10
Глибокий 1963 Брянківська міська рада Ломуватка     5
Городище 1964 Перевальський район Фащівка     6
Грушове 1969 Краснолуцька міська рада Петровеньки     7
Донецький 1963 Кіровська міська рада Водопровід     2
Дубівський 1954 Антрацитівська міська рада Антрацит    10
Дубове 1954 Свердловська міська рада Довжанська    12
Єсаулівка 1938 Антрацитівський район Антрацит    12
Запоріжжя 1963 Краснолуцька міська рада Комендантське     4
Іванівка 1938 Антрацитівський район Штерівка     3
Іванівське 1938 Слов'яносербський район Слов'яносербськ     2
Ізварине 1938 Краснодонська міська рада Ізварине -
Калинове 1938 Попаснянський район Ірміне     4
Кам'яне 1938 Антрацитівська міська рада Щотове    2
Картушине 1938 Ровеньківська міська рада Картушине     1
Катеринівка 1968 Артемівська районна у місті Луганську рада, м Луганськ Луганськ     8
Кленовий 1956 Ровеньківська міська рада Дар'ївка     7
Княгинівка 1950 Краснолуцька міська рада Красний Луч     7
Комишуваха 1938 Попаснянський район Комишуваха -
Комісарівка 1963 Перевальський район Баронська     2
Красний Кут 1938 Антрацитівський район Штерівка    18
Краснодарський 1959 Краснодонська міська рада Ізварине     7
Красноріченське 1957 Кремінський район Кабанне -
Криничанське 1953 Кіровська міська рада Сентянівка    10
Криничне 1967 Свердловська міська рада Довжанська    12
Кріпенський 1938 Антрацитівська міська рада Антрацит     5
Кундрюче 1957 Свердловська міська рада Довжанська     4
Лозівський 1953 Слов'яносербський район Зимогір'я     3
Лозно-Олександрівка 1964 Білокуракинський район Солідарна    12
Ломуватка 1963 Брянківська міська рада Ломуватка -
Любимівка 1920 Ровеньківська міська рада Дар'ївка     6
Маломиколаївка 1964 Антрацитівський район Штерівка    12
Малорязанцеве 1938 Попаснянський район Лисичанськ     7
Марія 1972 Лутугинський район Врубівка    2
Марківка 1960 районний центр Марківський район Старобільськ    70
Метьолкіне 1958 Сєвєродонецька міська рада Переїзна     7
Мирна Долина 1964 Попаснянський район Лоскутівка     5
Мирне 1938 Сорокинський район Тормозний     5
Михайлівка 1954 Ровеньківська міська рада Картушине     6
Михайлівка 1938 Перевальський район Алчевськ     9
Мілове 1938 районний центр Міловський район Старобільск   100
Нагольно-Тарасівка 1938 Ровеньківська міська рада Дар'ївка    12
Нижнє 1938 Попаснянський район Тоштівка     3
Нижній Нагольчик 1938 Антрацитівський район Антрацит    15
Нижня Дуванка 1960 Сватівський район Сватове    25
Новоайдар 1957 районний центр Новоайдарський район Новий Айдар     3
Новодар'ївка 1938 Ровеньківська міська рада Дар'ївка -
Новоолександрівка 1946 Сорокинський район Встрєчна-Донецька     1
Новопсков 1957 районний центр

адмін.

центр ОТГ

Новопсковський район

 

Новопсковська селищна об’єднана територіальна громада

Старобільськ    38
Новосвітлівка 1961 Сорокинський район Новосвітлівський     3
Новотошківське 1972 Попаснянський район Сифонна     2
Павлівка 1938 Свердловська міська рада Ізотове     5
Петропавлівка 1957 Станично-Луганський район Городній     3
Родакове 1938 Слов'яносербський район Родакове -
Садово-Хрустальненський 1969 Краснолуцька міська рада Комендантське    12
Селезнівка 1961 Перевальський район Алчевськ    17
Сентянівка 1938 Слов'яносербський район Сентянівка     1
Сєверний 1954 Краснодонська міська рада Ізварине     9
Сєверо-Гундорівський 1958 Краснодонська міська рада Ізварине    11
Сиротине 1938 Сєвєродонецька міська рада Переїзна     4
Сімейкине 1938 Сорокинський район Сімейкине -
Слов'яносербськ 1960 районний центр Слов'яносербський район Зимогір'я    13
Софіївський 1938 Краснолуцька міська рада Штерівка     6
Станиця Луганська 1938 районний центр Станично-Луганський район Кіндрашівська     2
Талове 1938 Краснодонський район Тормозний     2
Тацине 1969 Ровеньківська міська рада Картушине     8
Тепле 1938 Краснодонська міська рада Сімейкине     3
Тошківка 1938 Попаснянський район Шепілове     7
Троїцьке 1957 районний центр Троїцький район Лантратівка     2
Урало-Кавказ 1938 Краснодонська міська рада Урало-Кавказька     2
Успенка 1938 Лутугинський район Бразоль     2
Фащівка 1957 Перевальський район Фащівка -
Фащівка 1958 Антрацитівський район Коменданське     7
Федорівка 1958 Краснолуцька міська рада Петровеньки     6
Хрустальне 1938 Краснолуцька міська рада Красний Луч     7
Центральний 1987 Перевальський район Баронська     4
Челюскінець 1987 Лутугинський район Лутугине     6
Чорнухине 1938 Попаснянський район Чорнухине -
Шахтарське 1987 Свердловська міська рада Вальянівський     2
Штерівка 1938 Краснолуцька міська рада Петровеньки     7
Щотове 1938 Антрацитівська міська рада Щотове -
Южна Ломуватка 1959 Брянківська міська рада Ломуватка     3
Юр'ївка 1938 Лутугинський район Збірна    12
Ясенівський 1938 Ровеньківська міська рада Лобівські Копі     3
Ящикове 1938 Перевальський район Кипуча     7